דוח מהירות מצלמה – איך מתמודדים?

דוח ממצלמת מהירות

מצלמת מהירות היא אחד מהכלים המוכרים והנפוצים, שמדינת ישראל מפעילה לצורך נתינת דוח על מהירות מופרזת. מצלמות מהירות רבות מפוזרות בכל רחבי הארץ, בצמתים מרכזיים, כבישים מסוכנים, ונקודות אסטרטגיות נוספות.

רכב שנשלח אליו דוח מהירות מופרזת, יקבל קנס כספי ונקודות שייזקפו לחובתו, בהתאם למידת החריגה שלו מהמהירות המותרת. לדוגמא, חריגה של 21-30 קמ"ש בדרך עירונית, או חריגה של 26-40 קמ"ש בדרך שאינה עירונית, תחייב את הנהג בקנס של 750 שקלים, בתוספת 8 נקודות. חריגה גדולה יותר, תחייב בקנס ונקודות רבים יותר, וכן על זו הדרך.

אמצעים לכתיבת דוח מהירות

דוח מהירות יכול להינתן על ידי שימוש בכלים נוספים. למשל, ניידת משטרה העומדת בצד הכביש, יכולה לזהות מהירות מכונית הנוסעת בכביש, באמצעות אקדח לייזר מיוחד, ולאחר מכן, והנהג יקבל גם כן דוח מהירות מופרזת.

אך בשונה מאקדחי הלייזר שמופעלים ישירות על ידי השוטר, דוח מהירות מצלמה מתקבל לאחר זיהוי של המצלמה עצמה, ללא גורם אנושי המעורב בתהליך זה. על בסיס עובדה זו, דוח על מהירות מצלמה ניתן לבטל, במידה שיוכח שהמצלמה טעתה בזיהוי המכונית, או שתוצאותיה משובשות ואינן מייצגות כראוי את המציאות. אשר על כן, עלינו לזכור כי דוח מצלמת מהירות אינו עובדה מוגמרת, וייתכן בהחלט שהמצלמה אינה מדויקת ואין פה אשמה מלאה של הנהג.

ערעור על דוח מצלמת מהירות

אם כן, אם קיבלתם דוח מהירות בדואר, ואתם תוהים האם לשלם דוח מהירות מצלמה, התשובה תלויה בכם ובגרסה אותה אתם טוענים, אך בוודאי שלא תמיד היא תהיה חיובית.

כלומר, חשוב לזכור שתשלום דוח על מהירות מופרזת, הוא בעצם הודאה בכך שאכן העבירה בוצעה, וקבלת מלוא העונש. לכן, אם אתם חושדים אפילו במעט שהדוח לא משקף נכונה את המציאות שמתאר, אל תמהרו לשלם אותו, כי ביטול דוח מהירות מצלמה הוא אפשרי, ואפילו לא כל כך מופרך. החכמה הגדולה היא לדעת כיצד לעשות זאת, והתשובה לכך, היא מציאת עורך דין תעבורה מומחה.

ביטול דוח מצלמת מהירות – איך עושים את זה?

כאמור, לצורך ביטול דוח מצלמת מהירות, טוב לשכור עורך דין תעבורה מומחה שבקיא בכל סעיפי החוק, פסקי הדין והתקדימים המשפטיים. עורך הדין יוכל לטעון בשמכם את הטענות הטובות ביותר, ולצמצם מאוד את האשמה שהתביעה טוענת כלפיכם. במקרים מסוימים, בהעדר הוכחות חותכות לתביעה והטלת ספקות רבים מצד ההגנה, ערעור על דוח מצלמת מהירות רכב יכול להוביל לביטול מוחלט של האשמה כולה.

לצורך ביטול דוח מצלמת מהירות, ניתן לערער על אחד מבין היסודות המנויים בסעיף 27א לפקודות התעבורה. התקנות קובעות שניתן להסתמך על הנתונים המופקים מהמצלמה בכפוף למספר תנאים, כגון:

  1. מספר הרישוי של הרכב המצולם מופיע בבירור בתמונה
  2. התמונה מציינת את מיקום הרכב בזמן הצילום
  3. התמונה מציינת את מהירות הרכב בזמן האמור

כמו כן, באם יוכח שהמצלמה לא עברה כיול בתקופה הקודמת לצילום הרכב, אמינות הראייה שלה תרד באופן ניכר. על כן, במידה שעורך דינו של הנאשם יצליח לערער על אמינות המהירות שהמצלמה צילמה לכאורה, בית המשפט עשוי לדרוש מהתביעה להציג הוכחות לטובתם.

תוך כמה זמן מגיע דוח מצלמת מהירות?

שאלה זו, היא אחת מהשאלות שמשפיעות על קבילותו של דוח מצלמת מהירות. על פי פקודות התעבורה, דוח מהירות מצלמה יכול להימסר עד ארבעה חודשים מיום ביצוע העבירה. אם מדובר ברכב השייך לבעלות חברה, הזמנים עשויים להיות מעט ארוכים יותר.

בכל אופן, אם עבר זמן רב מיום ביצוע העבירה על פי הדוח, ליום שבו קיבלתם את המכתב אליכם הביתה, פנו לקבלת ייעוץ משפטי בהקדם. ייתכן שהוא יצליח לבטל את הדוח בגין איחור זה, על בסיס התיישנות.

חשיבותו של עורך דין תעבורה מומחה

דוחות מהירות מצלמה, יכולים לחייב את הנהג בקנס קטן יחסית עם נקודות מעטות, אך במקרים אחרים וחמורים יותר, הוא יכול לכלול בתוכו אף הזמנה לבית משפט. עבירות אלו, יהיו בדרך כלל עבירות חמורות יותר, עם פוטנציאל ענישה גדול ומאיים.

במקרים אלו, עורך הדין יכול להפוך את כל הדין על תילו. אין מדובר בחיסכון של כמה מאות שקלים או אפילו אלפים בודדים, אלא בסכומים גבוהים הרבה יותר, שלילית רישיון, ועוד. על ידי הצגת הטיעונים בצורה הנכונה, ערעור על ראיות מד המהירות, ושימוש בטכניקות משפטיות נוספות – עורך הדין יכול להיטיב עם הנאשם רבות, ולחסוך ממנו צער רב שהיה מגיע אליו לשווא.

אז אם אתם מחפשים עורך דין תעבורה מנוסה, מקצועי, תכליתי ויסודי – פנו אלינו עוד היום, ותקבלו ייצוג משפטי מצוין, שיגביר משמעותית את סיכוייכם בבית המשפט.

*הכתוב האמור לעיל הינו מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד תעבורה דוח מהירות מצלמה, על כן, מי שמסתמך על האמור בו, עושה כן על אחריותו בלבד!

מצלמת מהירות היא אחד מהכלים המוכרים והנפוצים, שמדינת ישראל מפעילה לצורך נתינת דוח על מהירות מופרזת. מצלמות מהירות רבות מפוזרות בכל רחבי הארץ, בצמתים מרכזיים, כבישים מסוכנים, ונקודות אסטרטגיות נוספות.

הואשמת בעבירת תעבורה? אל תתמודד עם זה לבד. קבל ייצוג מקצועי ממומחי דיני התעבורה המנוסים שלנו. עם ניסיון של מעל 25 שנה ורקורד מוכח בבתי משפט ברחבי הארץ, נוכל לעזור לך להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. קבל את העזרה המשפטית שאתה צריך עוד היום והימנע מקנסות גבוהים ונקודות ברישיון שלך או מעונשים כבדים אף יותר.

מה קראנו עד עכשיו?

מאמרים נוספים בנושא משפטי

אי שמירת מרחק בין כלי הרכב
עבירת אי שמירת מרחק בין כלי הרכב

אחת מהעבירות הנפוצות ביותר בכבישים היא עבירת אי שמירת מרחק בין כלי הרכב. עבירה זו מהווה סכנה משמעותית לבטיחות בדרכים ועלולה לגרום לתאונות חמורות