איך עורך דין תעבורה יכול לשמור לך את רישיון הנהיגה אם נתפסת שיכור

נשמור לך על רישיון הנהיגה שלך

לנהוג ברכב תחת השפעת אלכוהול הוא עבירה חמורה שעלולה לסכן חיים ולגרור ענישה קשה. עם זאת, אם נתפסת שיכור בזמן נהיגה, עורך דין תעבורה מנוסה יכול לסייע לך בשמירה על רישיון הנהיגה שלך. בהתמודדות עם תיקי תעבורה מורכבים, עורך הדין יכול לאתגר את ההאשמות, לחפש פרצות בחוק ולהציע פתרונות חלופיים המקלים את העונש.

מהי עבירת נהיגה בשכרות?

עבירת נהיגה בשכרות מוגדרת כנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים ממריצים אחרים, באופן שמפריע ליכולת הריכוז והשליטה ברכב. זוהי עבירה פלילית חמורה המהווה סיכון של ממש לנהג ולסביבתו. הגבולות המשפטיים של שיכרות נקבעים על ידי רמות אלכוהול בנשיפה או בדם, אך גם סימנים התנהגותיים יכולים להצביע על שיכרות.

הגדרת שיכור בפקודת התעבורה: מי נחשב לשיכור?

על פי פקודת התעבורה, אדם ייחשב שיכור אם עבר אחת משתי העבירות הבאות:
א.) אם רמת האלכוהול בגופו עולה על 0.24 מיליגרם בליטר אוויר נשוף או 500 מיליגרם בליטר דם.
ב.) אם הוא נמצא תחת השפעת סם ממריץ אחר העלול להשפיע על יכולת הנהיגה שלו. חשוב לציין שגם רמות נמוכות יותר של אלכוהול בגוף עלולות להוביל להרשעה אם ניכרים סימני שיכרות.

מהי משמעות סוגי השכרות השונים בעבירת נהיגה בשכרות?

המשמעות המשפטית של שיכרות משתנה בהתאם לרמת האלכוהול שנמדדה אצל הנהג. שיכרות קלה (עד 0.24 מ"ג) עלולה להוביל לקנס או התראה. שיכרות בינונית (עד 0.39 מ"ג) כוללת גם אפשרות של שלילת רישיון לתקופה קצרה. שיכרות קשה (מעל 0.4 מ"ג) נחשבת לעבירה חמורה ביותר, שעונשה עלול לכלול מאסר והשעיה ממושכת של רישיון הנהיגה.

מהו העונש הקבוע בחוק בנושא נהיגה בשכרות?

העונשים על נהיגה בשכרות בישראל הם חמורים ביותר. נהג ששיכרותו נחשבת קלה צפוי לקנס כספי ובמקרים מסוימים גם להשעיית רישיון זמנית. שיכרות בינונית עלולה לגרור קנס, פסילת רישיון לשישה חודשים ופסילה על תנאי למשך שנה. שיכרות קשה מאוד היא עבירה פלילית חמורה שדינה עד שנת מאסר, קנס כספי גבוה ופסילת רישיון לתקופה ארוכה.

מה השלבים לבדיקת נהיגה בשכרות?

פקח תנועה או שוטר זכאים לערוך בדיקה לנהג שהם חושדים כי נוהג בשכרות. הבדיקה כוללת מספר שלבים:
ראשית, בדיקת סימנים חיצוניים כמו טלטולים או צמצום קשב. אם יש חשד, הנהג נדרש לבצע מבחן שפיות כגון הליכה על קו ישר.
לאחר מכן, מבוצע מבחן נשיפה ראשוני, וככל שקיים חשד – נעשה מבחן משלים במכשיר דיגיטלי. אם אחוז האלכוהול עולה על הרף המותר, הנהג עצור ומואשם בעבירת שכרות.

בסיכום, לעורך דין תעבורה מנוסה יש כלים משפטיים רבים להתמודד עם האשמות של נהיגה בשכרות. מלבד ניסיון לסייע לנאשם לשמור על רישיונו, הוא יכול גם לדרוש הפחתת עונשים או הקלות אחרות, תוך שימוש בחורים בחוק והצגת הקלות לנאשם.
עם זאת, החוק בישראל קשה ודורש זהירות ואחריות מנהגים בכל הנוגע לצריכת אלכוהול לפני או בזמן נהיגה.

*הכתוב האמור לעיל הינו מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד תעבורה נהיגה בשכרות, על כן, מי שמסתמך על האמור בו, עושה כן על אחריותו בלבד!

לנהוג ברכב תחת השפעת אלכוהול הוא עבירה חמורה שעלולה לסכן חיים ולגרור ענישה קשה. עם זאת, אם נתפסת שיכור בזמן נהיגה, עורך דין תעבורה מנוסה יכול לסייע לך בשמירה על רישיון הנהיגה שלך

הואשמת בעבירת תעבורה? אל תתמודד עם זה לבד. קבל ייצוג מקצועי ממומחי דיני התעבורה המנוסים שלנו. עם ניסיון של מעל 25 שנה ורקורד מוכח בבתי משפט ברחבי הארץ, נוכל לעזור לך להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. קבל את העזרה המשפטית שאתה צריך עוד היום והימנע מקנסות גבוהים ונקודות ברישיון שלך או מעונשים כבדים אף יותר.

מה קראנו עד עכשיו?

מאמרים נוספים בנושא משפטי

שיטת הניקוד בגין עבירות תנועה
קיבלת בצמוד לקנס גם נקודות?

ניתן למחוק נקודות על מנת להימנע מסנקציות (אמצעי תיקון) המופעלות על נהגים שצברו אותן. ברוב המקרים ניתן למחוק את הנקודות באופן ודאי.