זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים איך מתמודדים עם מרב"ד?

התמודדות מול זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

קיבלת זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים? לא יודע מה לעשות ולמה פנו אליך? חושש מהתליית רישיון נהיגה או שלילת רישיון? אל חשש! אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

מה זה מרב"ד?

מרב"ד הם ראשי תיבות של המכון הרפואי לבטיחות הדרכים, שהוא למעשה "הרופא המוסמך" מבחינה חוקית לבחינה, בדיקה וטיפול של כשירות רפואית לנהיגה.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עורך בדיקות בריאותיות לנהגים שמופנים אליו על ידי גורמים שונים ולאחר מכן מעניק חוות דעת והמלצות רפואיות מקצועיות לרשות הרישוי באשר לכשירותם לנהיגה של אותם הנהגים שהופנו אליו. מטרתן של בדיקות האלה היא לוודא שכל הנהגים שעולים הכביש ונוהגים ברכים הם כשירים לנהיגה, במטרה לשמור על בטיחותם ועל בטיחות הסובבים אותם.

למה הם פנו אליי?

ישנם גורמים שונים שמדווחים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על נהגים שצריך לבדוק את כשירותם לנהיגה, ועל סמך דיווחים אלה הם מזומנים לבדיקות במרב"ד.

הגורמים האלה הם רבים ומגוונים, והסיבות להעברת דיווח על נהגים מסוימים הן שונות. ישנם נהגים שמופנים לבדיקה רפואית במרב"ד על ידי משרד הרישוי כיוון שהם מבקשים רישיון לרכב ציבורי או משא כבד, או בגלל שתמה תקופת השלילה שלהם והם מוגדרים "עברייני תנועה מועדים". ישנם נהגים שמופנים ע"י גורמים בריאותיים למיניהם כדוגמת המוסד לביטוח לאומי, רופאים שלהם חובת דיווח על נהגים בעלי בעיות בריאותיות, נכי משרד הביטחון ואפילו נהגים שפשוט חצו את גיל 60.

מה עושים שם? איזה סוגי בדיקות קיימים במרב"ד?

תחילה, חשוב לציין ולהבהיר שכל אחד מהנבדקים יעבור בדיקות שונות, ויום הבדיקה תואם את מאפייניו האישיים של הנבדק לאור הסיבות שלאורן נדרש לבצע את בחינת הכשירות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. ככלל, קיימות במרב"ד ארבעה סוגים של בדיקות: בדיקת רופא כללי, בדיקה פסיכולוגית, בדיקת שמתבצעת על ידי פסיכיאטר ובדיקת שמתבצעת על ידי נוירולוג.

מה הסמכות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים? מה עלול לקרות?

כאמור, המרב"ד מעבירים לרשות הרישוי חוות דעת והמלצות באשר לכושר הנהיגה של אדם שהופנה אליהם. חשוב לדעת שלא תמיד ההמלצה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מבוססת רק על הכשירות הפיזית של הנהג הנבדק לנהיגה, אלא לעיתים המרב"ד יכולים להחליט שיש אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה או להמליץ על שלילת רישיון מסיבה נפשית. בהתאם להמלצה של המרב"ד, רשות הרישוי רשאית לבטל רישיון נהיגה שכבר קיים אצל נהג, או לחילופין להימנע ולסרב לתת לנהג חדש רישיון נהיגה. משרד הרישוי יכול לפסול רישיון של נהג לתקופה מסוימת או לצמיתות.

מה לעשות אם פסלו לי את רישיון הנהיגה בגלל המלצה של המרב"ד?

בדרך כלל רשות הרישוי פוסלת רישיון נהיגה של אדם לשנה, כאשר בסיום שנה זו ניתן לפנות לבדיקה נוספת של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בנוסף, ניתן להגיש ערעור על החלטות של המכון הרפואי לוועדת ערר. את הגשת הערר ניתן לעשות באמצעות עורך דין. עורכי הדין מקצועיים יכולים להבחין בדרכים שונות או בסוגיות אפשריות, גם מבחינה מהותית וגם מבחינה פרוצדורלית, שמכוחן ניתן להשיג את ביטול התליית רישיון הנהיגה. במידה וערעור של נהג על התליית רישיונו נדחה, עומדות בפניו שתי אפשרויות: להמשיך ולפנות לבית המשפט המחוזי או להמתין שנה ממועד דחיית ערעורו ולהיבדק פעם נוספת על ידי המכון לבטיחות בדרכים.

פנו אלינו כדי להעלות את סיכויי ההצלחה שלכם בהשבת רישיון הנהיגה, ותוכלו להיות בטוחים שהגשת הערר תהיה מנומקת ומקצועית. אנחנו משרד עורכי דין תעבורה מומחים, מהמובילים בתחום ייצוג של נהגים מול וועדות ערר ובתי משפט. עורכי הדין המנוסים והאיכותיים שלנו הביאו ללקוחותינו ניצחונות רבים ומרשימים, לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר.

*הכתוב האמור לעיל הינו מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אצל עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בקשה לביטול התליית רישיון נהיגה, על כן, מי שמסתמך על האמור בו, עושה כן על אחריותו בלבד!

קיבלת זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים? לא יודע מה לעשות ולמה פנו אליך? חושש מהתליית רישיון נהיגה או שלילת רישיון? אל חשש! אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

הואשמת בעבירת תעבורה? אל תתמודד עם זה לבד. קבל ייצוג מקצועי ממומחי דיני התעבורה המנוסים שלנו. עם ניסיון של מעל 25 שנה ורקורד מוכח בבתי משפט ברחבי הארץ, נוכל לעזור לך להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. קבל את העזרה המשפטית שאתה צריך עוד היום והימנע מקנסות גבוהים ונקודות ברישיון שלך או מעונשים כבדים אף יותר.

מה קראנו עד עכשיו?

מאמרים נוספים בנושא משפטי

אי שמירת מרחק בין כלי הרכב
עבירת אי שמירת מרחק בין כלי הרכב

אחת מהעבירות הנפוצות ביותר בכבישים היא עבירת אי שמירת מרחק בין כלי הרכב. עבירה זו מהווה סכנה משמעותית לבטיחות בדרכים ועלולה לגרום לתאונות חמורות